Firma

Organizacja stanowiska pracy biurowej

Praca biurowa z pewnością nie należy do lekkich. Poświadczyć to mogą pracownicy biurowi, którzy po długich godzinach spędzonych w pozycji siedzącej, skarżą się na bóle kręgosłupa i szyi. Dlatego ważne jest odpowiednie przystosowanie stanowiska pracy do potrzeb pracownika, by umożliwić mu wygodne i komfortowe wykonywanie swoich zadań.

Fotele biurowe

Powinny być ergonomiczne, czyli przystosowane do naturalnej pozycji pleców, która nie powoduje bólu nawet po dłuższym czasie pracy. Jest to możliwe dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu podparcia i siedziska. Fotel biurowy ergonomiczny to nieomalże wyrób medyczny, który nie tylko ma wpływ na wydajność pracy pracownika biurowego, ale i na stan jego zdrowia. Dlatego wymagania wobec niego uregulowano przepisami bhp.

Organizacja stanowiska pracy w biurze

Jest bardzo ważna. Pracodawca powinien zapewnić pracownikowi taką ilość przestrzeni, by ten mógł komfortowo i bez przeszkód wykonywać swoje obowiązki. Klawiatura, monitor i sprzęt biurowy muszą być ułożone w miejscach, które nie wymuszają na pracowniku przybieranie nienaturalnych pozycji ciała.

biuro

Comments are Closed

Theme by Anders Norén